ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

Volám sa tepelný most a budem tu s vami bývať

Tepelné mosty sú nočnou morou asi každého majiteľa domu. Sú nielen energetickou stratou pre dom a peňaženku, ale aj zdrojom vlhkosti a plesní, čo je nielen nepríjemný jav, ale aj zdraviu škodlivé. Preto je najlepšie sa im vopred vyvarovať.

Základom musí byť dobre navrhnutý projekt od projektanta, ktorému platíte za to, aby vyriešil aj zdanlivo jednoduché detaily tepelných mostov. Opomenutie týchto detailov má za následok vznik tepelných mostov, ktoré vám budú navždy znepríjemňovať život v dome.

Čo je vlastne tepelný most?

Je to miesto, kde je tepelná izolácia v menšej hrúbke (pretože sa tam už nedá dať) alebo tam nie je vôbec.

Môže sa jednať aj o tepelný most medzi dvoma miestnosťami, ktoré sú rozdielne vykurované. Napríklad steny garáže, ktoré delia studenú garáž od vykurovaných obytných miestností – aj to je tepelný most.

Kde všade sa tepelné mosty prejavujú najčastejšie?

Dosť často sú to nadokenné preklady zo železobetónu, ktoré majú naozaj veľké energetické straty. Myslím si, že nikomu netreba podrobne popisovať ako sa taký tepelný most prejaví na vnútornej strane steny. Časom vznikne nad oknom plesnivý pruh, ktorý vás bude počas zimy trápiť.

Podobným a častým tepelným mostom býva zle izolovaný obvodový veniec, čo je tiež veľký problém. Keďže je to tepelný most, ktorý prebieha dookola celej stavby domu je taký tepelný most veľkým zdrojom energetickej straty domu.

Veľkým tepelným mostom je aj balkónová doska zo železobetónu, ktorá ochladzuje podlahu na poschodí domu a odvádza teplo z podlahovej konštrukcie smerom von.

Tepelné mosty môžu byť aj zle zvolené, alebo zle riešené fasádne kotvy na zatepľovanie. Pretože pri zatepľovaní je ich celkom dosť, ich použitie a správny výber sa nesmie podceňovať. Rovnako aj kotvenie odkvapových zvodov a markíz a všetko podobné čo prechádza cez tepelnú izoláciu až do muriva.

V rohoch a kútoch, za kuchynskou linkou, za nábytkom a všade kde je cirkulácia vzduchu menšia než inde v miestnosti, je takéto miesto vždy chladnejšie. Potom tieto miesta vlhnú a následne sa začne robiť pleseň. Čím je teplota miestností vyššia, tým sa vo vzduchu vyskytuje viac vodnej pary. Veľký a kladný vplyv na tento fakt má vetranie čim sa zbavujete vlhkosti, ktorá má vplyv na orosenie chladnejších miest a tvorbu plesne.

Keď je v dome teplota vzduchu 22 °C a vlhkosť 60% ku kondenzácii vlhkosti dôjde ak teplota akéhokoľvek povrchu klesne na 13,9 °C. Ak pri tej istej vnútornej teplote v kúpeľni bude vlhkosť 80%, tak stačí aby teplota na niektorom povrchu klesla na 18,4 °C a následná pleseň je už len dielom času.

Vyriešenie tepelných mostov je veľmi dôležité. Je potrebné si na ne dávať pozor, nepodceňovať ich, pretože ich následky na stavbu môžu byť niekedy až degradujúce.

Môžete si vybrať rozsah spolupráce

 

Chcete, aby sme vám postavili len hrubú stavbu? Alebo radšej holodom? Alebo vám viac vyhovuje stavba domu na kľúč? Žiaden problém.

 

OČI SÚ PRIESTOROM DO DUŠE, TAK SA PRÍĎTE ZA NAMI POZRIEŤ

 

 

 

Zavolajte mi na 0905 217 273 alebo mi napíšte a dohodnite si návštevu na jednej z našich stavieb.
Na konkrétnych príkladoch vám tak ukážeme, v čom sú rozdiely medzi našimi domami a tými, ktoré stavajú iní. A ak sa dohodneme... tak potom... spolu postavíme svet... alebo aspoň ten váš vlastný.

 

 VYPLŇTE FORMULÁR A MY VÁM ODPOVIEME DO NASLEDUJÚCEHO PRACOVNÉHO DŇA – UROBÍTE TAK PRVÝ KROK NA CESTE K VÁŠMU NOVÉMU BÝVANIU. A POTOM SA BUDÚ DIAŤ VECI… VEĽKÉ VECI. BUDE SA TOTIŽ STAVAŤ JEDEN SEN.


 

SPÝTAJTE SA NÁS NA ČOKOĽVEK

 

Robíme veľké veci

Tak poďte s nami do toho

Krôčik po krôčiku, postavíme spolu váš svet

 Ak radšej píšete, tak vyplňte kontaktný formulár a kliknite na tlačidlo „Poslať správu.“

 

ALEBO NÁM ZAVOLAJTE NA TELEFÓNNE ČÍSLO 0905 217 273

Odpovieme vám e-mailom alebo telefonicky čo najskôr, ako to len bude možné.