ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

Otázky, na ktoré hľadáte odpovede

Čo zaujíma každého stavebníka?

Viacerí z vás sa ma pýtali na zopár otázok. Tak tu sú, aj s ich odpoveďami.
Dúfam, že pomôžu aj vám.
Ak máte aj vy otázku, ktorú ste tu nenašli, môžete mi zavolať na číslo 0905 217 273.

Kde všade na Slovensku staviate domy, staviate aj v okolí BA, KE?

Domy pre našich zákazníkov staviame kdekoľvek po celom Slovensku.
A navyše cena je pre každého klienta rovnaká, bez ohľadu na región stavby.

Je rozdiel v cene domu keď ho staviate v Bratislave a keď ho staviate v Košiciach?

Vzdialenosť, alebo lokalita nemá vplyv na cenu domu. Cena domu je vždy rovnaká.

Koľko u vás stojí projekt rodinného domu?

U nás je cena projektu za zvýhodnenú cenu 1800EUR. Túto cenu sme vám pripravili pre prípad, že sa rozhodujete pre nejaký katalógový projekt z internetu.

Priemerná cena katalógového projektu na internete je okolo 1000 až 1200EUR. K takému projektu si potrebujete dať dokresliť osadenie stavby na pozemok s napojením na inžinierske siete. Preto si musíte vyhľadať projektanta, ktorý vám to urobí. Cena tejto služby je 300-500EUR. Ak si chcete dať urobiť v katalógovom projekte drobné zmeny ich cena je 200-500EUR.
S takto vyskladaným projektom môže byť jeho cena vyššia ako naša zvýhodnená cena 1800EUR.

U nás je to cena za individuálny projekt ultranízkoenergetického domu alebo domu s takmer nulovou potrebou tepla na vykurovanie v triede A0, A1 spolu s osadením stavby na pozemok a s napojením na inžinierske siete.
Podmienkou je nechať si u nás postaviť minimálne hrubú stavbu domu.

Cena len projektu bez stavby domu je 5520EUR.

Vybrali sme si váš projekt domu, za akú cenu nám viete urobiť zmenu v projekte?

U nás stačí ak si vyberiete akýkoľvek projekt rodinného domu, ktorý sa vám páči a podľa neho vám vieme naprojektovať individuálne riešenie, ktoré vám najviac vyhovuje. Dispozične vám môžeme každý projekt individuálne navrhnúť. Celkový rozmer domu je možné zmenšiť alebo zväčšiť. Každý projekt domu sa dá postaviť v rôznych veľkostiach, záleží koľko m² potrebujete. Zmeny alebo individuálne riešenie projektu je v cene projektu. Cena projektu je popísaná v predchádzajúcej otázke.

Aká je cena rodinného domu na kľúč?

Cenu rodinného domu sa snažíme prispôsobiť všetkým príjmovým skupinám tak, aby si rodinný dom mohol dovoliť naozaj ktokoľvek.
Ak sa ešte len rozhodujete a neviete aký veľký dom si postaviť, vtedy na otázku ceny domu od stavebných firiem často počujete: „Každý rodinný dom je iný, konečnú cenu domu preto nie je možné presne špecifikovať“.
U nás to ale predsa len ide. Ak ešte projekt nemáte, tak na základe veľkosti domu aký potrebujete (úžitkovej alebo zastavanej plochy) vám viem povedať predpokladanú cenu domu.
Za CENU ŠTANDARDNÉHO DOMU VÁM POSTAVÍME ULTRANŹKOENERGETICKÝ DOM ako všetkým spokojným zákazníkom pred vami.

 prečo by sme si mali nechať postaviť dom práve od vašej firmy?

Rodinné domy, ktoré staviame sú výnimočné hlavne úsporou energie.
Bývanie v takom dome vám dlhodobo prinesie nižšie náklady na kúrenie a to aj o 50 percent a viac v porovnaní so štandardnými domami, ktoré sa dnes bežne stavajú.
Náklady na vykurovanie domu môžu byť dokonca nižšie ako náklady na ohrev TUV.
Špecializujeme sa na výstavbu Energeticky úsporných domov s vysokým komfortom bývania. Domy staviame bez tepelných mostov.

Ale rodinné domy realizujú aj iné stavebné firmy?

Áno, ale my sa špecializujeme na úsporné a komfortné domy – domy, ktoré šetria.
Rodinný dom nie je len o nalepenej izolácii na fasáde.
Úsporný dom začína premysleným návrhom – projektom domu kde jeho dispozícia zohľadňuje aj orientáciu slnka.
Môže byť dobrý taký projekt, v ktorom sú obytné izby orientovane na sever? Kde celý deň nezasvieti slniečko? Určite to nemôže byť dobrý projekt.
Už v projekte je navrhnutý overený typ vykurovania a ohrevu teplej vody, vetranie a tienenie domu pred letným slnkom.
V našich domoch, ktoré staviame sú vyriešené všetky stavebné detaily, preto staviame bez tepelných mostov.
Komfortné bývanie je aj o správnom výbere a realizácii tepelných izolácii, ktoré vám zabezpečia čo najmenej letných dní v prehriatom dome.
A to všetko môže byť pre väčšinu domov naozaj problém.

Sú vaše rodinné domy tiež pre mňa?

Stavby rodinných domov realizujeme pre všetky príjmové skupiny zákazníkov.
Najčastejšie staviame rodinné domy s veľkosťami od 80 do 250 m² zastavanej plochy.
Naším najčastejším zákazníkom je rodina, ktorá vyžaduje úsporné bývanie bez vysokých mesačných účtov. Ušetrené peniaze môžete minúť trebárs na dovolenkách alebo na splácanie hypotéky.

Čo všetko je potrebné zabezpečiť pred stavbou domu?

Ak už máte pozemok a projekt domu so stavebným povolením, pred stavbou domu je potrebné zabezpečiť vodu a elektrinu v dosahu pozemku. Ak ešte nemáte prípojku vody a elektriny, treba poprosiť suseda, či bude ochotný vám poskytnúť niekoľko litrov vody a zopár kW elektriny.

Ako dlho trvá realizácia stavby?

Stavba domu trvá 8 až 12 mesiacov. Záleží v ktorom mesiaci sa začne so stavbou domu. Ak sa vám podarí mať všetko pripravené počas zimy a v marci sa začne so stavbou, tak Vianoce môžete stráviť v novom dome. Ak sa začne so stavbou domu napr. v júli alebo v auguste, tak príde jeseň kedy sa už nebudú dať urobiť omietky, pretože cez zimu nevyschnú. V takomto prípade je potrebné počkať do jari a môže sa smelo pokračovať ďalej.

Z akých materiálov realizujete stavby domov?

Nestaviame tým spôsobom, že za vás rozhodneme a vyberáme stavebné materiály na stavbu vášho domu. Buďte si istý, že ak niekto stavia s materiálmi, ktoré vám vyberie, budú to tie najlacnejšie materiály aby bol zisk čo najväčší.
Stavby realizujeme zo všetkých materiálov, ktoré sú dostupné na Slovensku. Záleží len od vás pre aký stavebný materiál sa vy rozhodnete. Pri výbere materiálov vám viem poradiť aby ste sa rozhodli správne. Spolu takto vyberieme murivo na stavbu domu, strešnú krytinu, okná a vchodové dvere, hydroizoláciu a tepelné izolácie, technológiu vykurovania a ohrevu TUV a všetko čo je potrebné k stavbe domu.

Môžem si betón vyplatiť sám na betonárke?

Pretože ceny betónu sú na rôznych betonárkach odlišné, každému navrhujem, že spoločne nájdeme betonárku s najvýhodnejšou cenou. Za betón zaplatíte presne podľa spotrebovaného množstva a cenu aká bola dohodnutá na betonárke.

Môžem si dodať sám podľa vlastného výberu dvere, podlahy, obklady a zariadenie kúpeľne?

Výber zariadenia domu je obrovský a ťažko by sme sa strafili do vášho vkusu. Preto dvere, podlahy, obklady a zariadenie kúpeľne si môžete sám zakúpiť a my vám to zamontujeme do domu.

Čo všetko obsahuje cena domu „na kľúč“?

V cene domu je počítane :
Základy a základová doska, kanalizácia a vodovod pod základovou doskou, uzemnenie hromozvodu.
Murivo obvodové, vnútorné nosné a priečkové, preklady a vence, (pri poschodovom dome strop a schodisko).
Krov a strešná krytina, odkvapový systém a klampiarske prvky, komín Schiedel.
Vchodové dvere a plastové okná, vonkajšie a vnútorné parapety.
Tepelné izolácie v streche a podlahe, zateplenie fasády – zatepľovací systém Baumit.
Vnútorné omietky, vnútorné maľby, hydroizolácia, betónové potery, podlahy plávajúce a keramické.
Elektroinštalácie a bleskozvod, vnútorné vodoinštalácie a odpady.
Vykurovanie podlahové, plynový kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo
Sadrokartónové konštrukcie, interiérové dvere a zárubne, keramické obklady stien, sanitárne zariadenia, komplet Geberity, WC, vaňa, umývadlo, vodovodné batérie.

Čo všetko nie je v cene domu na kľúč?

V cene nie sú prípojky na vodu a kanalizáciu, oplotenie domu, zámkové dlažby, terasa, úprava terénu a záhrada, stavebné povolenie a kolaudácia domu.
Všetky tieto služby robíme len nie sú započítané v cene domu.

Ako je riešené vykurovanie v domoch, ktoré staviate?

V domoch je podlahové vykurovanie. Môže byť teplovodné alebo elektrické. Ak sa rozhodnete pre teplovodné, zdrojom môže byť plynový kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo, ktoré vykuruje aj ohrieva teplú úžitkovú vodu.
Ak sa rozhodnete pre elektrické podlahové vykurovanie, zdrojom pre ohrev TUV môže byť elektrokotol alebo tepelné čerpadlo, ktoré len ohrieva teplú úžitkovú vodu.
V prípade ak chcete iný typ vykurovania tak sa použije to vaše riešenie.

Je vo vašich domoch, ktoré staviate aj rekuperácia?

To či v dome bude rekuperácia nechávam na každého z vás aby ste sa rozhodol sám.
Každému kto je nerozhodný odporučím aby si urobil aspoň rozvody na rekuperáciu. Neskôr keď sa do domu nasťahujete sa rozhodnete či si rekuperáciu kúpite a namontujete alebo nie. Neskôr keď už sa v dome býva je takmer nemožné urobiť rozvody potrubia.
Skoro každý komu sme dom postavili bez rekuperácie mi neskôr povedal, že teraz by si rekuperáciu do domu určite dal. Ja ju považujem za geniálne riešenie a môžem ju len odporučiť.

Plánujem stavať dom cez hypotékou. Vybavíte mi hypotéku? Je možné stavať s Vami a dom financovať hypotékou? Treba mať najprv postavenú základovú dosku a 1 m múru, aby banka poskytla hypotéku, alebo treba mať nejaké vlastné peniaze?

Hypotéku vám nevieme vybaviť, odporúčam vám obrátiť sa priamo na banku alebo na hypotekárneho poradcu. Banka najčastejšie uvoľňujú peniaze z hypotéky na základe fotiek základov a 1m muriva. Preto je dobré mať aj nejaké vlastné peniaze. Keď vám banka mu poskytne uver z toho si potom postupne vyplácate stavbu domu.

Ak potrebujete ďalšie informácie ohľadom projektu alebo hľadáte odpovede na svoje otázky, pošlite mi vaše telefónne číslo a ja vám zavolám, alebo mi zavolajte Vy.


 

SPÝTAJTE SA NÁS NA ČOKOĽVEK

 

Robíme veľké veci

Tak poďte s nami do toho

Krôčik po krôčiku, postavíme spolu váš svet

 Ak radšej píšete, tak vyplňte kontaktný formulár a kliknite na tlačidlo „Poslať správu.“

 

ALEBO NÁM ZAVOLAJTE NA TELEFÓNNE ČÍSLO 0905 217 273

Odpovieme vám e-mailom alebo telefonicky čo najskôr, ako to len bude možné.