ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

Koľko stojí rekuperácia v dome

Cenu kompletnej rekuperácie v dome si môžeme rozdeliť na tri samostatné ceny. Najprv je to cena za rozvody. Tie sa montujú v dome ako prvé. Potom je to cena za rekuperačnú jednotku a nakoniec cena za montáž rozvodov a montáž rekuperácie.

Tak ako sú cenové rozdiely medzi televízormi, domácimi spotrebičmi, autami, potravinami a inými vecami toho istého druhu, sú aj cenové rozdiely medzi rekuperáciami.

Čo ovplyvňuje cenu rekuperácie?

Cenu ovplyvňuje to, aké kvalitné boli použité materiály na rozvody vzduchu a samotnú rekuperačnú jednotku.

Kvalitné vysoko hygienické a ľahko inštalovateľné vnútorné rozvody by mali mať certifikované potrubie. V domoch montujeme potrubie, ktoré ma vo vnútri antibakteriálnu a antistatickou povrchovou úpravou proti usadzovaniu prachu a takisto úplnú zdravotnú nezávadnosť.

Potrubie na rozvod vzduchu, ktoré montujeme má výustky vzduchu, ktoré majú dokonale tesné spojenie s potrubím vďaka fixačnej spone. Vývody vzduchu majú počas inštalácie krytky, zabraňujúce vnikaniu prachu a nečistôt.

Správne riešenie výustky vzduchu je na obrázku vpravo

Potrubie na prívod a odvádzanie vzduchu, ktoré prestupuje cez fasádu tvorí izolované potrubie, ktorá sa spája pomocou tvaroviek. Ten, kto šetrí na nesprávnom mieste, neodolá lacnej ponuke a výsledkom je, že mu namontujú potrubie z kanalizačného PVC potrubia ako to vidno na niektorých stavbách. Potrubie musí byť tesné a hlavne tepelne izolované aby v ňom nedochádzalo ku kondenzácii vzduchu.

Kvalitu dodávanej rekuperačnej jednotky posudzujem aj podľa jej účinnosti v %. Čím je vyššia účinnosť znamená to, že vetraním oknami by ste stratili cca. o 80-90% viac tepla ako vetraním cez jednotku. Upozorňujem, že úspora je len z tepelnej straty vetraním. Dom stráca teplo ešte cez obvodové steny, podlahu a strop. Zvyčajne je strata vetraním asi tretina celkovej tepelnej straty domu.

Druhým kritériom podľa čoho vyberám rekuperáciu je výška spotreby elektrickej energie.
Je predsa rozdiel či rekuperácia ročne spotrebuje 230kWh alebo 660kWh a jej mesačné náklady vás stoja 2EUR alebo viac ako 6EUR.

Ďalšími kritériami môže byť hlučnosť jednotky alebo ako je utesnená aby v nej nekondenzovalo tam kde to nemá.

Reálna priemerná cena rekuperácie v dome je okolo 5500 až 7000EUR. Záleží od veľkosti objektu. Videl som už aj ponuky na kompletnú rekuperáciu za 3500EUR. O kvalite takýchto riešení nech si každý urobí vlastný názor.

Ak chcete vedieť či sa oplatí mať rekuperáciu v dome a aké sú reálne skúsensosti zo života s rekuperáciou, prečítajte si to v tomto článku.

Ak potrebujete realizovať hrubú stavbu alebo stavbu domu na kĺúč, napíšte alebo zavolajte mi


 

SPÝTAJTE SA NÁS NA ČOKOĽVEK

 

Robíme veľké veci

Tak poďte s nami do toho

Krôčik po krôčiku, postavíme spolu váš svet

 Ak radšej píšete, tak vyplňte kontaktný formulár a kliknite na tlačidlo „Poslať správu.“

 

ALEBO NÁM ZAVOLAJTE NA TELEFÓNNE ČÍSLO 0905 217 273

Odpovieme vám e-mailom alebo telefonicky čo najskôr, ako to len bude možné.