ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

Ako a s čím je dobre zatepliť dom

Ak staviame dom podľa projektu, ktorý si zákazník zakúpil na internete alebo mal vlastného projektanta, najprv posúdim či má dostatočne navrhnuté hrúbky tepelných izolácii.

Spolu so zákazníkom si prejdeme projekt a posúdim navrhnuté zateplenie základov, zateplenie podlahy, zateplenie strechy a zateplenie fasády.
Ukážem mu v projekte miesta kde sú tepelné mosty. Navrhnem mu správne riešenie s vysvetlením ako ich odstránime pri stavbe domu.

Preto každému zatepleniu na dome, či je to zateplenie fasády, strechy, podlahy a rôzne ďalšie zateplenia, venujem dostatočnú prípravu už pri projektovaní domu. Pretože nedostatočná hrúbka zateplenia ovplyvní koľko budete platiť každý mesiac za vykurovanie domu, do akej energetickej triedy bude váš dom zaradený a či dom bude alebo nebude mať tepelné mosty.

Zateplenie základov

Prvé zateplenie, ktoré je realizované na dome je už pri stavbe základov. Je to zateplenie základového muriva, ktoré je pod terénom. Ak sa toto zateplenie zabudne pri zakladaní stavby, jeho neskoršia aplikácia je veľmi prácna a finančne náročná. Mnohí si toto zateplenie mýlia so zateplením soklového muriva. Soklové murivo je tá časť cca 20 až 50cm, ktorú vidno hneď nad terénom.

Zateplenie základov realizujeme z XPS – Extrudovaného polystyrénu. Je omnoho pevnejší a odolnejší ako klasický polystyrén a je určený pre styk so zeminou pre jeho minimálnu nasiakavosť.

Zateplením základov vám ochránime obvodové murivo, ktoré by inač mrzlo hneď nad základovou doskou.

Zateplenie fasády domu

Nad tým ako zateplím váš dom sa zamýšľam ešte pred hrubou stavbou domu. Treba sa zamyslieť nad detailmi, ktoré keď podceníte na začiatku ich oprava je takmer nemožná.

Takýchto detailov je veľa. Hovorí sa im tepelné mosty. Vedel by som o nich napísať jeden celý web, preto vám ukážem aspoň dva.

OBR. 1

OBR. 2

Na obrázku 1 vidno,že zateplenie fasády v mieste napojenia strechy na stenu je v tomto prípade problémom. Oprava je možná rozobratím a skrátením strechy o hrúbku izolácie.


Na obrázku 2 je betónový prístrešok pri vstupe do domu spojený s obvodovou stenou. Je malo pravdepodobné, že pri zatepľovaní ho zateplia z každej strany rovnakou hrúbkou tepelnej izolácie 20cm 🙂 ako fasádu. Preto ostane nezateplený alebo sa zateplí len minimálnou hrúbkou tepelnej izolácie.

Zateplenie najusporenejšieho domu si vyžaduje potrebnú hrúbku tepelnej izolácie. Aj takéto domy s hrúbkou izolácie 400mm staviame

Zateplenie podlahy domu

Ešte predtým, ako sa do zateplenia podlahy pustíme, je potrebné si odpovedať na dve otázky – aký materiál použiť a aká bude jeho hrúbka?

Najčastejšie sa na zateplenie podlahy používa podlahový polystyrén. Je to pre jeho dostupnosť a vo väčšine predajni stavebnín je skladom. Má nižšiu cenu v porovnaní s minerálnou vlnou.

V minulosti sa podlahy zatepľovali izoláciou s hrúbkami 50, 80, dnes je to 100mm. Treba ale vedieť, že najmä do budúcnosti je takéto zateplenie nedostatočné. Štandardy sa totiž neustále zvyšujú a to, čo platilo napríklad pred pár rokmi, je dnes nedostatočné.

V domoch, ktoré pre vás staviame sme hrúbku zateplenia podlahy zväčšili na min. 150mm až 200mm a pri pasívnych domoch je to 250mm a viac.

Zateplenie strechy domu

Každý z nás už zažil ako je bývať alebo pracovať v horúcich slnečných dňoch pod rozpálenou strechou. Miestnosti sa prehrejú tak, že život v takom priestore je otravný a bez klimatizácie len ťažko obývateľný. Klimatizácia je však finančne najdrahším riešením, pretože chladenie je približne 4x drahšie ako vykurovanie.

Preto v domoch, ktoré navrhujeme a staviame používame izoláciu na zateplenie strechy, ktorá ochráni vaše bývanie v dome pred prehrievaním z horúceho slnka a zároveň zabráni únikom tepla v zime.

Prečítajte si čo ovplyvňuje letné prehrievanie domu.

Ak potrebujete realizovať hrubú stavbu alebo stavbu domu na kĺúč, napíšte alebo zavolajte mi


 

SPÝTAJTE SA NÁS NA ČOKOĽVEK

 

Robíme veľké veci

Tak poďte s nami do toho

Krôčik po krôčiku, postavíme spolu váš svet

 Ak radšej píšete, tak vyplňte kontaktný formulár a kliknite na tlačidlo „Poslať správu.“

 

ALEBO NÁM ZAVOLAJTE NA TELEFÓNNE ČÍSLO 0905 217 273

Odpovieme vám e-mailom alebo telefonicky čo najskôr, ako to len bude možné.