ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

AKO STAVIAME VÁŠ VYSNÍVANÝ DOM

NAHLIADNITE POD POKRIEVKU AKO SA STAVIA DOM, KTORÝ JE O TRIEDU LEPŠÍ AKO INÉ DOMY

Nasledujúce riadky budú o tom, aký výnimočný dom vám dokážeme postaviť. A veru, nudiť sa nebudete. Vyhraďte si prosím 5 minút vášho času a prečítajte si článok až do konca.
Ozaj, nekecám. Pripraviť sa… pozor… štart.

Prvý rozdiel, ktorý si zaiste všimnete je ten, že u nás sa nestane, aby vám vodár aj montoval obkladačky, tesár montoval sadrokartón alebo elektrikár zatepľoval fasádu. Toto sa presne stáva na iných stavbách, keď partia, ktorá má možno 6 ľudí, stavia celý dom. V takejto firme je každý odborník na všetko.

Váš dom bude stavať tím odborníkov, z ktorých je každý najlepší vo svojom remesle. Murári, ktorí len murujú. Tesári, ktorí robia len strechy. Zatepľovači, ktorí vám dokonale zateplia strop alebo podkrovie, zatepľovači, ktorí vám zateplia fasádu a tak ďalej .

KLIKNITE SEM ZAVOLAJTE ALEBO NAPÍŠTE NÁM A PRÍĎTE SA S NAMI ZOZNÁMIŤ – Už horíme nedočkavosťou ako vám ukážeme niektorú z našich stavieb.

KTORÉ DETAILY SPÔSOBUJÚ, ŽE NAŠE DOMY SÚ O TRIEDU LEPŠIE AKO BEŽNÉ DOMY?

KEĎ JE ZIMA AKO NA SVERNOM PÓLE

Pozrite sa okolo seba a uvidíte, že viac ako polovica novo postavených domov nemá základy vôbec zateplené. Alebo zateplia len to, čo je nad terénom.
Základy domu majú byť zateplené aj pod terénom, a to aspoň do hĺbky 0,6 m a viac. Vďaka tomu vám nebude unikať teplo z domu a steny pri podlahe nebudú viac studené.

Ak je stena pri podlahe studená (za nábytkom, za kuchynskou linkou, alebo všade tam, kde nedochádza k cirkulácii teplého vzduchu), hrozí vznik vlhkých miest, kondenzácie vlhkosti a riziko vzniku plesní. A plesne – to fakt nechcete.

– Základy bez zateplenia

+ Základy so zateplením pre dom, ktorý je o triedu lepší

RADÓMU SA NEBOJÍME, VÁŠ DOM PRED NÍM OCHRÁNIME

V zdravom tele zdravý duch!

Ako nám vždy hovorila babička, zdravie máš len jedno, tak si ho chráň. Toho sa držíme, a tak pri každej stavbe na základy používame hydroizolácie s protiradónovou ochranou.

Radón je rádioaktívny plyn, ktorý sa uvoľňuje v zemi a rôznymi netesnosťami môže cez základy prenikať do domu, kde sa koncentruje. Ak často nevetráte, dýchate ho a on sa vám usádza v pľúcach a spôsobuje rakovinu pľúc.

+ Hydrozolácia s protiradónovou ochranou pre dom, ktorý je o triedu lepší

+ Hydrozolácia s protiradónovou ochranou pre dom, ktorý je o triedu lepší

ABY VÁM NEZATIEKLO DO TOPÁNOK

Voda z chodníka, z terasy alebo stekajúca voda z fasády sa môže dostať pod steny a spôsobiť ich vlhnutie.

– Hydroizolácia z klasickej lepenky bez ukončenia

+ Detail ukončenia hydroizolácie pre dom, ktorý je o triedu lepší

RIEŠENÍM JE DOKONALÉ ZABALENIE STIEN HYDROIZOLÁCIOU, KTORÁ ZABRÁNI PRENIKANIU VLHKOSTI DO MURIVA. A TERAZ NECH SI KĽUDNE PRŠÍ A PRŠÍ…

TESNIACE PÁSKY NAD ZLATO

Dodávame okná pre nízkoenergetické a pasívne domy s trojsklom a s montážou na tesniace pásky.

Vnútorná páska vám zabezpečí, aby teplý a vlhký vzduch neprešiel medzi rám okna a ostenie, kde kondenzuje. Vonkajšia páska zase zabezpečí odolnosť proti prenikaniu studeného vetra.

+ Okná s montážou na tesniace pásky na dome, ktorý je o triedu lepší

– Montáž okien iba na pur penu bez tesniacich pások

KEĎ LEN PENA NESTAČÍ

Nech hodí kameňom, kto už nebojoval s plesňami. Tesniace pásky používame pri montáži okien preto, aby ste sa vyhli tomuto problému. Vďaka nim zamedzíte kondenzácii vodných pár okolo okenného rámu a taktiež nebudete cítiť prúdiaci vzduch aj keď máte okná zatvorené.

MONTUJEME NAJLEPŠÍ KOMÍN NA TRHU

A OZAJ, NOSÍ KOMINÁR ŠTASTIE?

Pravdupovediac, či kominár skutočne nosí šťastie s istotou neviem, ale čo viem určite je, že náš komín značky Schiedel je zárukou kvality.

CHVÁLIME – Komín je celý zateplený, od sadrokartónu v strope až po komínovú striešku. Zateplením sme zabránili ochladzovaniu a skvapalňovaniu splodín pri spaľovaní. Tým sme predišli zníženiu ťahu komína.

TAKTO RADŠEJ NIE – Na väčšine stavieb vidno, že komín nie je zateplený, prípadne je zateplená len tá časť, ktorá je nad strešnou krytinou. Vlhkosť potom preniká komínovou tvárnicou do vnútornej izolácie komína a neskôr až do interiéru.

TRADÁÁÁ – VETROTESNÁ STRECHA PRE VÁŠ DOM

Keď sa vonku všetci čerti ženia, vtedy vietor preniká pomedzi škridľu, cez strešnú fóliu, až do tepelnej izolácie v streche. V takomto prípade sa účinnosť tepelnej izolácie zníži až na 50 %. V dome je potom väčšia zima alebo musíte viac kúriť. My vám však dokážeme odbornou montážou a výberom vhodnej fólie zaručiť, že vaša strecha bude vetrotesná.

Čo musí spĺňať parozábrana

Dokonalou montážou parozábrany zabránime unikaniu teplého vzduchu do tepelnej izolácie v streche. Vďaka tomu sa teplý vzduch v chladnom prostredí nevyzráža a izolácia nenavlhne a hreje.

– Parozábrana nie je prilepená, detaily nie sú správne prevedené

+ Parozábrana v dome, ktorý je o triedu lepší, je dokonale prilepená k všetkým konštrukciám, detaily sú prilepené lepiacou páskou

Cez malinkú medzeru (1 mm širokú a 1m dlhú) prejde do tepelnej izolácie teplý vzduch, ktorý v chladnom prostredí skondenzuje – vyzráža sa (voda môže mať objem až 3,5 dcl).

Vlhká izolácia je ako mokrý kabát v zime, ktorý NEHREJE.

Skondenzovaná vlhkosť môže poškodiť tepelnú izoláciu a drevené trámy alebo znehodnotiť steny domu.

NIE JE MOST AKO MOST

Tepelný most je miesto, kde je tepelná izolácia v menšej hrúbke alebo tam nie je vôbec a uniká tadiaľ teplo z domu von. Vo vnútri domu je takéto miesto chladnejšie a zvonku teplejšie ako okolité povrchy.

Na tomto obrázku vidno, že teplota terénu je 3,7 °C a teplota na fasáde v okolí okna je okolo 25 °C.

Tepelné mosty vznikajú najčastejšie pri nadokenných a dverových prekladoch, pri okrajoch strechy, pri atike (murovaná časť okolo plochej strechy domu), v mieste napojenia terasy k domu alebo pri konštrukcii balkóna.

V žiadnom prípade by teplota tepelného mostu nemala byť nižšia o viac ako 7 až 9 °C oproti teplote vzduchu v interiéri. Vtedy hrozí riziko kondenzácie vlhkosti a vzniku plesní.

Tepelné mosty sa vyskytnú na každej stavbe. Je iba na realizačnej firme, akým spôsobom sa s uvedeným problémom vie vysporiadať.

IZOLUJEM, IZOLUJEŠ, IZOLUJEME

Nikdy netreba podceniť návrh a výber samotnej izolácie (najčastejšia chyba stavebníkov). Taktiež netreba podceniť realizáciu a správne vyhotovenie všetkých detailov.

Správny výber tepelnej izolácie, dobre navrhnuté hrúbky tepelnej izolácie a excelentne prevedená montáž sú zárukou, že teplo ostáva v dome. A navyše, v lete sa strecha až tak neprehrieva.

 Na tomto obrázku cez zlé zateplenie stropu teplo uniká a roztápa sneh na streche

MAJTE DOMA TEPĽÚČKO AKO V BAVLNKE

Predstavte si, že vonku husto sneží, pozeráte sa z okna a cítite ten príjemný pocit tepla. Nie nadarmo sa hovorí teplo domova.

 

Znamená to, že na každom mieste v dome, či ste pri okne alebo na druhej strane miestnosti, či ste v izbe alebo na chodbe, či je to pri podlahe alebo vo výške 2m – všade je rovnaká teplota.

A my vám tento pocit chceme dopriať pomocou celoplošného podlahového vykurovania.

V letných horúčavách je možne podlahou pohodlne chladiť a vďaka tomu sa vyhnete prievanu, ktorý spôsobuje klimatizácia.

V dome, ktorý je o triedu lepší, je celoplošné podlahové vykurovanie, cez ktoré je možno v letných horúčavách aj chladenie

Ak ste dočítali až sem, teraz už viete, aký je DOM, KTORÝ JE O TRIEDU LEPŠÍ a aké domy staviame my

LEPŠIE VŠAK RAZ VIDIEŤ AKO STOKRÁT ČÍTAŤ. ZOBERIEME VÁS NA JEDNU Z NAŠICH STAVIEB, HMM?

ZAVOLAJTE MI ALEBO NAPÍŠTE. ODMENOU VÁM BUDE CELÉ KRÁĽOVSTVO A KOPEC SPOKOJNÝCH PREBÝVANÝCH ROKOV K TOMU.


 

SPÝTAJTE SA NÁS NA ČOKOĽVEK

 

Robíme veľké veci

Tak poďte s nami do toho

Krôčik po krôčiku, postavíme spolu váš svet

 Ak radšej píšete, tak vyplňte kontaktný formulár a kliknite na tlačidlo „Poslať správu.“

 

ALEBO NÁM ZAVOLAJTE NA TELEFÓNNE ČÍSLO 0905 217 273

Odpovieme vám e-mailom alebo telefonicky čo najskôr, ako to len bude možné.