ROZDÁVAME KNIHY ZADARMO 

Vyvarujte sa chybám, ktoré sa robia pri stavbe domu

  • Chcete vedieť, ktoré sú najväčšie chyby pri stavbe rodinného domu?
  • Pozor na chyby, ktorých sa dopúšťajú stavebné firmy
  • Načo si dať pozor keď si budete stavať rodinný dom
  • Prečítajte si knihu, kde vám odhalím najväčšie chyby, ktoré robia až v 95% prípadoch pri stavbe rodinného domu

 Cena knihy: 9,99 EUR

POZRITE SA, KTORÉ DOMY SME POMOHLI POSTAVIŤ A PREČÍTAJTE SI, ČO O SPOLUPRÁCI S NAMI POVEDALI SPOKOJNÍ MAJITELIA

Kliknite na konkrétny obrázok pre zväčšenie a potom sa medzi nimi posúvajte pomocou šípok doľava a doprava.

Vladimír G., Chorvátsky Grob

Rozhodnutie stavať dom z VELOXu vyplynulo akosi samovoľne z mojich doterajších skúseností zo zabezpečovania bývania pre vlastnú rodinu. Nepriazňou osudu (alebo priazňou?.. záleží na uhle pohľadu) sme sa museli niekoľko krát sťahovať z jedného konca republiky na opačný a späť…. takže v súčasnosti staviame v poradí tretí dom. Mali sme možnosť „vyskúšať“ dom z pórobetónových tvárnic, dom z pórobetónových tvárnic zateplený. Mal som možnosť istý čas pobývať v sendvičovej drevostavbe i v zrubovej drevostavbe.

Peter P., Veľké Kapušany

,,Za deväť mesiacov sme sa sťahovali do nového domu.“

 

Vždy sme snívali o vlastnom bývaní. No s myšlienkou postavenia vlastného rodinného domu malý bungalov, sme sa naozaj začali zaoberať približne pred 3 rokmi. Nakoľko sme sa rozhodli pre novostavbu, chceli sme ju od úplného začiatku realizovať podľa vlastných predstáv – od výberu pozemku, architektonického riešenia až po samotnú realizáciu stavby. Začali sme získavať informácie z internetu, od známych, ako aj od ľudí, ktorí už so systémom VELOX mali nejaké skúsenosti.

 

František S., Spišský Hrhov

“ Pred rokom sme sa s manželkou rozhodli postaviť si vlastný dom. Ako mnohí, aj my sme nevedeli ako ho postaviť a hlavne aký. Tak som začal prezerať všetky možné dostupné informácie o domoch na internete. Najprv sme chceli len taký obyčajný tehlový, potom drevený nízkoenergetický až sme sa postupne dopracovali k pasívnemu domu. Tam sa priznám nebolo toho veľa na výber ani skoro žiadne informácie. O to, to bolo ťažšie rozhodovanie, že pre aký systém stavby pasívneho domu sa rozhodnúť. Prepočítali sme si náklady, návratnosť, 

Niekomu môže pripadať vŕzganie dreva romantické, mne to však skôr prekáža. Takže aby som neodbočoval, mal som dosť jasnú predstavu o požiadavkách na stavebný materiál. V prvom rade nechcel som zateplenie obvodových múrov kontaktným zatepľovacím systémom z vonku (bez ohľadu na murovací materiál). Dôvod – náš syn, v tom čase asi 6-ročný, kopol loptou do steny a pretlačil polystyrén. Omietka bola síce silikónová, takže neutrpela ujmu ale preliačenina ostala.

 

Okrem toho murovanie z tehál, či tvárnic mi pripadá prácne, zdĺhavé, s väčším množstvom stavebného odpadu a s ťažšie ustriehnuteľnou presnosťou výstavby. Postupom času a s pribúdajúcimi osobnými skúsenosťami som úplne zavrhol uvažovanie o tzv. „ľahkej“ konštrukcii obvodového plášťa, z dôvodu absencie akumulačnej schopnosti. Z ostávajúcich možností s masívnou obvodovou stenou už nebolo veľmi nad čím rozmýšľať – VELOX mi pripadal po zohľadnení všetkých požiadaviek ideálny. Stavbu domu realizovala firma Úsporné Domčeky Michalovce. Vysoko profesionálny prístup, maximálna spoľahlivosť, presne podľa dohody. Bol som veľmi spokojný s odvedenou prácou a celkovým prístupom. Bez zaváhania môžem doporučiť. „

Oľga a Sandra, Košice

Za 5 týždňov nám postavili hrubú stavbu.

 

Po rokoch bývania v meste sme sa rozhodli, že si postavíme rodinný dom. Keďže pozemok sme mali od rodičov, tak sme boli bližšie k nášmu snu. Zvažovali sme z akého materiálu budeme stavať. Z tehly, alebo Ytongu…

 

Po skúsenostiach iných ľudí, ktorí majú vysoké náklady na vykurovanie svojich domov, sme začali hľadať lepší materiál pre stavbu energeticky výhodného rodinného domu.

 

Dlho sme sa nevedeli rozhodnúť. Jedného dňa sme na našom plote objavili leták www.UsporneDomceky.sk. Po prečítaní letáku, a referencií na webovej stránke nás materiál VELOX zaujal svojimi úspornými vlastnosťami a rýchlou výstavbou. Zavolali sme do firmy sídliacej v Michalovciach, dohodli si osobné stretnutie a bolo rozhodnuté. Staviame z VELOXu.

 

Na jar v roku 2011 nám urobili základy, ktoré boli hotové za jeden týždeň. Ani sme si nevedeli predstaviť, že takto rýchlo sa dajú postaviť základy rodinného domu. A to sme len podpísali zmluvu a potom prišli skontrolovať hotové základy. Hrubú stavbu mali hotovú už za dva a pol týždňa a strechu položili za ďalšie dva týždne.

 

Izolačné vlastnosti VELOXu sa prejavili hneď v lete. Boli obrovské horúčavy 30 až 35°C v tieni, vošli sme dnu do domu, ktorý nemal okná a v dome bolo príjemne a žiadna horúčava. S touto firmou sa dá stavať dom aj po telefóne a dokonca aj bez manžela. S firmou sa dá na všetkom dohodnúť. Poradí aj neskúseným a vysvetlí, čo je pre ktorý dom výhodnejšie. Do budúcna plánujeme dokončiť stavbu rodinného domu na kľúč už len s firmou Úsporné Domčeky.

 

Každému, kto plánuje stavbu rodinného domčeka môžeme túto firmu vrelo odporučiť.

Mária a František T., Prešov, Fintice

“ V lete 2008 sme sa rozhodli stavať nízkoenergetický rodinný dom zo stavebného systému Velox. Projekt rodinného domu sme nechali vypracovať individuálne podľa našich predstáv nášmu architektovi.

Firma prejavila ochotu a oboznámila nášho architekta detailne s technológiu výstavby. Na základe tohto bol náš projekt vypracovaný priamo na Velox. Na základe nášho projektu nám v krátkom čase vypracovali kompletnú cenovú ponuku, ktorú sme po úvahe prijali. 

Po dohode sme začiatok stavby naplánovali na začiatok Augusta 2009. Materiál bol dodaný podľa dohody a začalo sa stavať. Všetky termíny boli dodržané a výstavba pokračovala veľmi rýchlo. Majiteľ firmy bol stále telefonicky, ale aj osobne, ochotný odpovedať na všetky naše otázky, ktoré sa počas celej výstavby vyskytli. Všetky vopred dohodnuté zmluvné podmienky (časové aj finančné) boli dodržané a s prácou sme boli veľmi spokojní. Firme želáme do budúcna všetko najlepšie a vrelo ju odporúčame. „

Eva Gálová, Horné Lefantovce

Dodržali všetko na čom sme sa dohodli.

 

Keď sme sa rozhodli postaviť si nový dom, dlho sme uvažovali nad voľbou stavebného materiálu. V projekte bola stavba navrhnutá z pórobetónových tvárnic.

 

 

 

Manželova kolegyňa nám spomenula systém VELOX, z ktorého si postavili dom aj oni. Už v ňom bývajú a sú veľmi spokojný s prevedením stavby aj s kvalitou materiálu a jeho vlastnosťami. Oproti iným stavebným materiálom nás Velox zaujal vysokou pevnosťou pri polovičnej hrúbke steny oproti tehle alebo pórobetónu a výbornými zvukovo izolačnými a tepelno izolačnými vlastnosťami. Tiež sa mi veľmi páčila myšlienka jednoliatej monolitickej stavby. Dom bol navrhnutý s obytným podkrovím s vysokou nadmúrovkou a s hambálkovou strechou. Pri stavbe z tehly alebo pórobetónu by sme museli robiť dva železobetónové vence a navzájom ich prepojiť železobetónovými stĺpmi kvôli statike. To by stavbu z týchto materiálov zbytočne skomplikovalo a predražilo.

 

Než sme sa definitívne rozhodli, pozreli sme si viacero stavieb z Veloxu a porovnali si ceny aj s inými stavebnými materiálmi. Napokon sme si z viacerých realizačných firiem a ich cenových ponúk vybrali k realizácii stavby firmu Úsporné domčeky. Mali viacero pozitívnych referencií a dostatok skúseností so stavebným systémom Velox. Reagovali veľmi promptne a pohotovo na žiadosť o zaslanie cenovej ponuky a ochotne za nami prišli kvôli konzultácii aj napriek veľkej vzdialenosti.

 

S výberom materiálu, firmy aj s výslednou stavbou sme veľmi spokojní. So zástupcami firmy sa výborne komunikovalo. Dodržali všetko na čom sme sa ohľadne realizácie stavby dohodli. Ochotne nám poradili aj pri stavebných prácach, ktoré sme si realizovali samy. Okamžite riešili všetky naše požiadavky, ktoré sa vyskytli počas realizácie stavby. Hrubú stavbu bez základov a strechy vrátane schodiska dokončili do dvoch týždňov. 

 

Dom je postavený veľmi precízne a profesionálne. Montážnici odviedli výbornú prácu.

 Firmu vrelo odporúčame každému, kto sa rozhodne stavať dom.

Rodinný dom Spišská Belá

“ Keď som išiel stavať dom, premýšľal som koho si vyberiem na stavbu domu, ako by mal vyzerať projekt a z akých materiálov ho postavím. 

 

Vedel som, že staviam len raz, tak som chcel mať najlepší domček, ktorý sa dá dnes postaviť. Po stretnutí s p. Jančošekom, ktorý mi na konkretných príkladoch ukázal chyby, ktoré robia iní pri stavbe domu, tak som pochopil čo si mám všíma pri výbere firmy. 

 

 

Po oslovení viacerých firiem som si pozrel domy ako ich stavajú a vtedy som zistil rozdiely v kvalite stavby. Preto jednoznačné rozhodnutie  pri výbere firmy padlo na firmu Úsporne domčeky.

 

Ďakujem mu za cenné informácie, ktoré mi neskutočne pomohli pri rozhodovaní sa pri výbere domu a stavebnej firmy.

 

Stavba domu prebehla nad moje očakávania a vrelo môžem odporúčit aj ostatným.“

Peter P., Veľké Kapušany

Za deväť mesiacov sme sa sťahovali do nového domu.

 

Vždy sme snívali o vlastnom bývaní. No s myšlienkou postavenia vlastného rodinného domu malý bungalov, sme sa naozaj začali zaoberať približne pred 3 rokmi. Nakoľko sme sa rozhodli pre novostavbu, chceli sme ju od úplného začiatku realizovať podľa vlastných predstáv – od výberu pozemku, architektonického riešenia až po samotnú realizáciu stavby. Začali sme získavať informácie z internetu, od známych, ako aj od ľudí, ktorí už so systémom VELOX mali nejaké skúsenosti.

 

Napokon sme navštívili firmu Úsporné Domčeky. Vedeli sme, že stavajú nízkoenergetické domy na kľúč. Stretli sme sa s obchodným zástupcom, ktorý nám nielenže v kancelárii ochotne vysvetlil princíp a systém výstavby veloxových domov, ale nám priamo v teréne ukázal na konkrétnych realizovaných stavbách výhody takejto stavby. Po tomto ústretovom prístupe bolo definitívne rozhodnuté v prospech Veloxu. Stavebno-technické vlastnosti systému VELOX po úvodnom zoznámení boli jasné: presnosť a rýchlosť stavby, eliminácia tepelných mostov, tepelno-izolačné a akumulačné vlastnosti – teda hlavné predpoklady k nízkoenergetickej stavbe.

V auguste 2009 sme po prvýkrát navštívili ich architekta, ktorý nám vypracoval podklady potrebné na realizáciu stavby. Stavba domu začala v marci 2010 a v apríli 2010 sme mali postavený jednopodlažný rodinný domček. Ostatné sme dokončili najmä svojpomocne tak, že Vianoce 2010 sme oslávovali už pod vlastnou strechou nad hlavou. „

Marek R., Prešov - Kokošovce

Za dva mesiace bol dom pod strechou.

 

O materiáli Velox som prvý krát počul niekedy v roku 2007. Vtedy sme ešte len snívali o dome. Až niekedy v roku 2010, keď sme už vlastnili pozemok na výstavbu, začali sme hľadať firmu, ktorá stavia nízkoenergetické domy na kľúč. Vtedy sme kontaktovali firmu a osobne sme si prekonzultovali všetko v čom som nemal jasno. O materiály na stavbu som skoro ani nepremýšľal.

 

Pozdávala sa mi kombinácia akumulačných schopností betónu, dreva pre príjemnú klímu a hrúbka izolácie – pri relatívne malej hrúbke steny. Potom ale nastali malé komplikácie, že sa nevydávalo stavebné povolenie. Začiatkom roka 2011 sa to ale vyriešilo. Doladili sme náš projekt. Hlavne niektoré detaily som riešil s p. Jančošekom aby sme dosiahli čo najúspornejší dom. V auguste sme dostali stavebné povolenie a začala sa stavba domu. Základy sa začali kopať 17.10 a hrubá stavba domu bola odovzdaná 16.12. teda za 2 mesiace. Rozhodli sme sa pre riešenie s 20 cm šedého polystyrénu, ale budeme ešte dodatočne zatepľovať, keďže sa chceme dostať na čo najnižšie prevádzkové náklady, takže to bude NED bungalov na spodnej hranici.

Pred aj počas celej realizácie, jednanie s firmou bolo úplne bezproblémové, či už emailom, telefonicky alebo osobne na stavbe. Ak sa mi niečo nebolo jasné, po konzultácii sa to stále vysvetlilo k mojej spokojnosti. Ceny boli dodržané – nebolo tam nič „schované“.

Dokonca vedia a poradia mi aj teraz, keď už v stavbe pokračujem svojpomocne. Takže nefungujú tak, že spravia za čo mali zaplatené a záujem o zákazníka padá. Jednoducho povedané, som veľmi spokojný. „

Lucia T., Bánovce nad Ondavou

“ V priebehu 3 týždňov stála už celá hrubá stavba.

 

Pre systém Velox som sa rozhodla z dôvodu jeho výhod napríklad úspora energií, rýchla výstavba so zateplením a izoláciu ešte navyše chráni doska. Presvedčilo ma aj príjemné a odborné vysvetlenie i keď mnohé odborné pojmy sú pre mňa cudzie, preto mi boli odborné veci vysvetlené doslova po lopate aby boli pre mňa zrozumiteľné. V skutočnosti na stavbu domu prišli štyria ľudia. Trocha som pochybovala, ale dohoda bola, tak som 

 

čakala ako to dopadne. Tak tí 4 ľudia všetko prichystali a zariadili, vyrovnali terén, zabezpečili všetko potrebné pre realizáciu a začalo sa s výstavbou základovej dosky. Na moje počudovanie v priebehu 3 týždňov stála už celá hrubá stavba. Priznám sa nečakala som, že budem stavať dom cez telefón a vôbec, že sa to dá aj takto. V tom období sme mali ešte len ročného syna a to nás obmedzovalo chodiť na stavbu a dohliadať na prácu. V podstate sme boli toho ušetrení, každý deň chodiť na stavbu a kontrolovať. Tí ľudia pracovali sami a nebolo treba nad nimi stáť.

Všetky finančné položky boli vždy vopred odsúhlasené a potom sa začalo s realizáciou čo nám aj vyhovovalo, aby sme si ustrážili dostatok financií. Prijemne nás prekvapilo super teplo v dome v zimnom období, keď manžel zakúril provizórnou pieckou v nedokončenom dome a pri teplote vonku v zime -7°C bolo v dome tak teplo, že manžel chodil v tričku s krátkym rukávom. Navyše máme zateplené aj základy no a to môžem iba odporučiť. Vôbec neľutujem, že ma presvedčili, aby som si zateplila aj základy, pretože som si to ako laik ani nevedela predstaviť na čo to môže byť dobré. S firmou som bola veľmi spokojná. „

Andrejka M., Prešov

“ My tiež staviame bungalov z Veloxu a už sa nevieme dočkať kedy v ňom konečne budeme bývať! Každý rozumne uvažujúci človek si dobre zváži ako postaviť dom, aby čo najviac ušetril na energiách! Zainvestovať na začiatku stavby? …alebo si tú investíciu rozloží na dva krát a postaví dom z materiálu, ktorý potom chce ešte zatepliť a to sú ďalšie nemalé výdavky, takže v konečnom dôsledku čo sa týka ceny je na tom istom, ale neporovnateľnou s kvalitou Veloxu. Tiež môžem potvrdiť super akumulačné vlastnosti Veloxu a to ešte ani v ňom nebývame. 

 

Napr. teraz v zime keď som prišla k známej pozrieť na hrubú stavbu z tehál tak tam bola taká istá zima ako vonku akurát že nefúkal vietor, až sme zostali s manželom nemilo prekvapený… lebo v našom dome tiež hrubá stavba, ale z Veloxu je teplota vnútri ako keby tam bolo včera zakúrené…a to je presne to čo sľubovali, že steny si ešte stále držia teplotu z leta. Keď vezmeme do úvahy, že náš bungalov je vo fáze hrubej stavby, to znamená….. len holé nezateplené základy, obvodové steny Velox 15 cm izolácia, nevyspravené okná, nezateplená strecha a samozrejme žiadna fasáda tak už teraz vieme, že to bola skvelá voľba…. „

Radoslav O., Košice - Vajkovce

“ Prečo Velox? Velox som spoznal na výstave v Prahe v roku 2008, hneď sa mi pozdávala jednoduchosť a rýchlosť výstavby. Dôležitú úlohu zohrávala aj tepelnoizolačná vlastnosť materiálu a akumulačná vlastnosť stien, a v tomto ohľade som zatiaľ na materiál Velox nepočul ani jednu kritiku. Myslím si, že materiál Velox nie je najlacnejší, ale nie všetko čo je dobré musí byt lacné! Aj keď pracujem v zahraničí, komunikácia bola pravidelná a veľmi pozitívna, informácie o postupe výstavby boli v poriadku.

 

Jozef Kollár, Pezinok

“ Keď sme začali riešiť bývanie, dali sme si vypracovať rôzne ponuky. Prvou voľbou bol montovaný dom, ale keď sme zistili, že cenový rozdiel je zanedbateľný oproti murovanému a montované domy sa väčšinou robia katalógové s minimálnou možnosťou dispozičnej úpravy, rozhodli sme sa pre murovaný. Po oslovení firmy Úsporné Domčeky sme pri úvodných konzultáciách dospeli k záveru stavať nízkoenergetický dom. Jeho vstupné náklady boli minimálne vyššie ako pri normálnom dome a návratnosť týchto nákladov na úspore energií je veľmi rýchla.

 

Svojpomocne sme neuvažovali stavať dom, keďže rodinu čo by nám pomohla máme ďaleko a chodíme denne do práce. Navyše sme bývali prechodne v podnájme a brali sme na stavbu úver, preto sme potrebovali, aby sa výstavba nepredlžovala.
Pre firmu Úsporné Domčeky sme sa rozhodli jednak kvôli cenovej ponuke a aj pre spôsob komunikácie so zákazníkmi a ústretovosť.

Pán Jančošek na mňa pôsobil od prvej chvíle ako človek, ktorý vie o čom hovorí a tak to bolo aj počas celej výstavby. Ak sme sa na niečom dohodli tak to platilo (aj ústne). Bol ochotný poradiť a vysvetliť, ak sa bolo treba rozhodnúť pri výbere materiálu resp. technológie. Počas výstavby dohliadal na jej priebeh pravidelnými návštevami staveniska.

Doteraz sme bývali v paneláku a po presťahovaní do domu sa to nedá ani porovnať. Komfort bývania je určite v prospech domu. Keďže bývame ešte krátko, nevieme zhodnotiť priebeh návratnosti investície do nízkoenergetického domu, ale počas zimy nebolo nutné nejako veľa prikurovať.

Vzhľadom na drahé energie (a nie je predpoklad z dlhodobého hľadiska ich výrazné zlacnenie) by som odporúčal aj iným ľuďom uvažujúcim o novom bývaní ísť cestou nízkoenergetických domov – príp. ak majú dostatok prostriedkov tak do pasívneho alebo aktívneho domu (tie sú síce drahšie kvôli technológiám, ale energeticky nezávislé). 

Petraško a Pomikalová, Bratislava

“ 1. Pri výbere firmy sme zohľadňovali najmä stabilitu firmy a preukázateľné znalosti. Pod stabilitou máme na mysli to, že Vaša firma existuje už 20 rokov, a pod znalosťami zase to, že ste nám stále vedeli vysvetliť jednotlivé stavebné postupy, materiály, dôvody a pod. Na tomto si stále zakladáme a očakávame, že s nami budete mať trpezlivosť počas celej výstavby. Že nám stále dôkladne vysvetlíte jednotlivé postupy, ktoré budete realizovať a odôvodnite nám výber materiálov. Určite chápete, že nie sme stavebníci (inak by sme si dom nestavali dodávateľsky) a

 

dom, ktorý pre nás realizujete bude náš domov počas mnohých ďalších rokov (možno navždy), a tak nám veľmi záleží na tom, aby všetko bolo zrealizované čo najkvalitnejšie, najlepšie, najdôslednejšie, najspoľahlivejšie atď.

2. Obavy neboli len pred stavbou, ale ešte stále pretrvávajú. Ešte sme len na začiatku. Myslíme, že obavy sú ako u každého zákazníka. Veľmi chceme, aby bol dom čo najlepší. Keďže sme sa rozhodli pre dom v pasívnom štandarde, tak obavy sú, aby bol dom postavený kvalitne, bez akýchkoľvek tepelných mostov. Obavy z toho, aby boli použité tie správne materiály a postup prác čo najdôslednejší. Taktiež obavy z toho, aby dom nebol postavený z pohľadu firmy len účelovo (raz-dva), ale aby aj zo strany stavebnej firmy bolo cítiť, že jej tiež záleží na tom, aby svojmu zákazníkovi odvzdala dom, ktorý je veľmi kvalitný, a aby zákazník bol čo najspokojnejší.

3. Doposiaľ spolupráca prebiehala veľmi dobre. Všetko čo sme chceli vedieť nám bolo vysvetlené, všetko čo sme chceli, aby bolo spravené, tak spravené bolo (ešte chýba dokončenie vodomernej šachty).

Taktiež chceme poukázať napríklad na výber vodomernej šachty. Niekedy je pre nás ťažké rozhodnúť sa pre tú správnu voľbu, pravdepodobne je to na základe nedostatku skúseností (nie sme stavebníci, no aj napriek tomu sa veľakrát snažíme si naštudovať čo najviac o stavebných materiáloch, postupoch, zatepleniach, zariadeniach a pod.). Chápeme aj to, že veľakrát nás nechcete ovplyvňovať Vašim názorom, no niekedy nám Vás názor vie veľmi pomôcť. Veľakrát nás zaujíma pre aký materiál alebo postup by ste sa rozhodli vy, pri Vašom dome. Chceme od Vás počuť Váš názor a na základe toho sa budeme vedieť ľahšie rozhodnúť my. Predpokladáme, že máte dostatok skúseností s výstavbou domov, a taktiež veríme v to, že Vám záleží na produkte, ktorý predávate svojím zákazníkom.

Veríme, že v budúcnosti budeme môcť Vašu stavebnú firmu len odporúčať ďalším zákazníkom, kolegom, priateľom atď. Dúfame a veríme v to, že budeme hrdí na každú jednu časť nášho domu, ktorú nám zrealizujete. A že každá jedna časť nášho domu bude dôkazom a dôvodom odporúčať Vašu firmu ďalej nielen cudzím potenciálnym zákazníkom na internete, ale aj najbližším rodinným príslušníkom. „

Lukáš Soha, Pezinok

“ Po tom, čo som sa rozhodol „stavať dom“ som najprv začal hľadať projekt domu a spolu s ním aj staviteľa. Chcel som murovaný nízkoenergetický dom s dobrými akumulačnými schopnosťami. Po určitej dobe som našiel vhodný projekt, ktorý ponúkala miestna stavebná firma, s následnou možnosťou výstavby. S danou stavebnou firmou sme projekt upravovali tak aby obsahoval požadované riešenia. Tu bolo badať neznalosť stavebnej firmy. Čo ma zaskočilo bola cenová ponuka, ktorá neobsahovala mnoho položiek a presahovala sľúbenú cenu o 30%.

 

Pri následnej spolupráci absolútna neochota komunikovať. Vtedy som ukončil spoluprácu s danou firmou a začal som hľadať a oslovovať stavebné firmy, ktoré mali skúsenosti so stavbou nízkoenergetických a pasívnych domov. Pri hľadaní staviteľa som sa najviac obával kvality prác a detailov, čí budú naozaj správne urobene. V podstate som si vyberal medzi dvoma firmami, kde jedna bola lokálna a druhá Úsporné domčeky. Lokálna firma v podstate komunikovala iba o cene, vôbec neriešila detaily stavby. S Úspornými domčekmi som mal možnosť ísť sa pozrieť na rozostavaný pasívny dom, a taktiež mi boli vysvetľované rôzne vylepšenia pre môj dom. Preto som sa rozhodol pre Úsporné domčeky. Najväčšou výhodou pre mňa bolo dodržanie dohodnutých cien na euro, pričom musím dodať, že ponúknutá cena bola zo všetkých ponúk najnižšia. 

 

V dome uz bývame a môžem povedať, že dom sa vydaril a naozaj spĺňa štandardy nízkoenergetického domu, z čoho mám veľkú radosť 🙂

 

Naše mesačné náklady na TUV, vykurovanie a elektrinu sú  65 eur komplet, ale očakávam, že to trosku pôjde hore, asi 10 eur. Podľa čerpadla som za rok spotreboval 3200 kwh, z toho 2160 na kúrenie, 250 na chladenie a 790 na TUV, ale bývam tu od februára, číže na TUV by išlo viac, ale kurím od novembra.

 

Po tejto skúsenosti môžem Úsporné domčeky určite odporučiť aj iným staviteľom. „

Ivana Macková, Košice - Geča

“ Na začiatku sme mali obavy z celej stavby domu. Ako to dopadne, či sme si dobre vybrali a či sa zmestíme do rozpočtu. Preto sme oslovili viacero firiem. Hoci rozpočty boli zhodne skoro na 95 %, no aj tak sme mali obavy či sa správne rozhodneme. Ale vy ste nás usmernili a poradili pre nás to najlepšie riešenie. Vysvetlili ste nám všetky detaily, kde sa najčastejšie robia chyby pri stavbe domu a v čom bude náš dom lepši. Veľa známych stavia dom hlavne svojpomocne. Teraz, keď už máme postavený dom, vidím a viem porovnať, že niektoré ich postupy sú predražené –

 

časovo i finančne, amatérske, miestami aj nelogické a iné práce zase nedotiahnuté, odflaknuté a izolácie nedostatočné. Oceňujem trpezlivosť p. Jančošeka pri vysvetľovaní. Verte mi, že jeho poradenstvo je veľmi dôležité. Som rada, že sme si nechali poradiť. Postavili nám taký dom, kde mesačne v skutočnosti platíme len 75 EUR za elektrinu, s ktorou vykurujeme, chladime, svietime, perieme, sušime…. 

Firmu Úsporné Domčeky určite doporučujem všetkým, ktorí chcú naozaj dobrý dom. Sú to skrátka profesionáli. „

Andrej Staško, Michalovce

“ Pre  ENERGETICKÝ ÚSPORNÝ DOM ma presvedčila úspora energii a tým spojené  nízke náklady na prevádzku domu. Vôbec som neuvažoval nad možnosťou, že by som staval dom svojpomocne. Túto myšlienku som hneď na začiatku zavrhol a to z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti a žiadnymi skúsenosťami s výstavbou domu. Keď som sa rozhodoval pre výber firmy tak v prvom rade som vnímal Váš vysoko profesionálny prístup a skúsenosti v danej problematike oproti ostatným. Som presvedčený, že ste profesionáli vo svojom odbore.

 

 

Výstavbu domu s vašou firmou som si užíval v tom dobrom slova zmysle bez stresu. Všetko prebehlo presne podľa dohody – maximálna spokojnosť. „

Ivan Valachovič

“ Ďakujem, tieto informácie sú nápomocné. „

Bystrík Kováč

“ Ďakujem veľmi pekne za seriál, je pre mňa poučný v každom smere. Niektoré vedomosti rozšírili moje obzory a objavili sa aj niektoré úplne nové :))) „